Perdea de aer pe apa calda 1.5m cu grila din aluminiu
Soler & Palau COR-1500 FTW 17

Perdelele de aer pe apa calda Soler & Palau din gama COR-FTW sunt proiectate special pentru instalare in tavan si sunt dotate cu rotoare tangentiale de inalta performanta, cu zgomot redus.
Aparatele pot fi montate in serie, pana la o inaltime de 3 metri.
Grila (REJA COR-FT-1500 AL) este din aluminiu si este inclusa in pretul de achizitie.
Aceste perdele de aer au o siguranta termica, astfel oprindu-se automat alimentarea in caz de supraincalzire.
Confort in orice anotimp - in anotimpurile reci, prin directionarea verticala a fluxului de aer, perdeaua de aer pastreaza aerul cald inauntru si impiedica aerul rece sa intre in incapere, iar pe timpul verii devine o bariera in calea aerului cald si a poluantilor din exterior.
Presiunea de lucru a radiatorului de apa nu trebuie sa depaseasca 4 kg/cm² (3.92 bari).
Temperatura apei calde nu trebuie sa depaseasca 95°C.
IMPORTANT
Aceste unitati trebuie
intotdeauna impamantate.
CARACTERISTICI

INTRETINERE
Aceste perdele de aer nu necesita intretinere speciala, cu toate acestea va sfatuim sa:
1- Pastrati grilajele de aer de intrare si de evacuare fara praf. Curatati-le cu o carpa uscata, cand sunt reci. NU folositi solventi sau produse de curatare abrazive.
2- Chemati un tehnician specializat, care sa curete temeinic interiorul unitatii, o data pe an.
DIMENSIUNI APARAT
DIMENSIUNI GRILAJ
| CARACTERISTICI GENERALE | |
| Producător | Soler Palau |
| Tip produs | Perdele de aer |
| CARACTERISTICI | |
| Debit de aer | 1400-2300 m³/h |
| Greutate | 41 kg |
| Înălțime | 390 mm |
| Latime | 204 mm |
| Lungime | 1752 mm |
| Alimentare | Monofazat |
| Tensiune alimentare | 230 V AC |

